Aplankyta IFAT paroda

2018-05-25
451

Vykdydami BSR Interreg projektą ,,Kaimo nuotekos“ Aleksandro Stulginskio universiteto dėstytojai prof. Laima Česonienė, doc. Daiva Šileikienė (Aplinkos ir ekologijos institutas), doc. Midona Dapkienė, doc. Algirdas Radzevičius (Hidrotechninės statybos inžinerijos institutas) ir lektorė Aušra Malakauskienė (Ekonomikos, apskaitos ir finansų institutas) gegužės 14-18 d. aplankė IFAT parodą Miunchene (Vokietija).

IFAT yra pasaulinė vandens, nuotekų, atliekų ir žaliavų tvarkymo paroda, kurioje kas  dveji metai pristatomi inovatyvūs sprendimai, leidžiantys pažangiai naudoti turimus mūsų planetos išteklius, siekiant užtikrinti jų ilgalaikį išsaugojimą.

260 tūkst. m2 teritoriją užimančiame Miuncheno Parodų centre vykusioje IFAT parodoje pristatytos visos šiuolaikinės aplinkosaugos technologijos – nuo nuotekų valymo įrenginių iki smulkinimo mašinų panaudojimo šiukšlių valymo sistemose. Šiais metais į IFAT parodą atvyko apie 141 tūkst. lankytojų iš daugiau nei 160 šalių. 3305 dalyviai iš 58 šalių pristatė savo produkciją ir naujoves sparčiai augančiai aplinkosaugos pramonei. Vyko praktinės įvairių technologijų ir įrenginių demonstracijos, kompanijų pristatymai, seminarai, paskaitos, pokalbiai su specialistais, diskusijos.

IFAT parodos metu ASU dėstytojai turėjo galimybę aplankyti Freystadt ir Insbruko nuotekų valyklas bei įmonės HUBER jose įrengtus saulės energiją naudojančius dumblo džiovinimo įrenginius. Taip pat aplankyta  HUBER SE, aktyviai dirbančios vandens, nuotekų ir dumblo valymo srityse visame pasaulyje, gamykla, susipažinta su gaminama produkcija.

IFAT pateiktos inovatyvios technologijos skatina tvarų turimų išteklių naudojimą, siekiant apsaugoti ir gerinti mūsų gyvenimo kokybę ir aplinkos būklę. O parodoje apsilankiusiems dėstytojams – tai galimybė pagilinti profesines žinias, susipažinti su naujovėmis, kurias bus galima perduoti studentams ir panaudoti mokslinėje veikloje.

Komentuok


Fakultetai