Iš konferencijos Indijoje sugrįžus …

2017-12-06
504

Š. m. lapkričio mėn. 15–23 d. ASU Vandens išteklių inžinerijos instituto profesorius Arvydas Povilaitis lankėsi keliuose universitetuose Indijoje. Kelionę paskatino kvietimas dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Innovative strategies for sustainable water management 2017“,  kurią organizavo Indijos Pundžabo valstijos Lovely Professional (LPU) ir Kanados McGill  universitetai. Konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 500 dalyvių iš viso pasaulio.  Plenariniame posėdyje šalia JAV ir Indijos atstovų pagrindinį pranešimą skaitė ir prof. A. Povilaitis.

Vandens klausimai Indijoje labai aktualūs. Ypač opios geriamojo vandens kokybės bei vandens išteklių laukams drėkinti problemos. Net labai šiuolaikiškai įrengtuose miestų rajonuose vandentiekio vanduo yra netinkamas gerti. Požiūris į vandens naudojimo ir jo kokybės kriterijus Indijoje labai skiriasi nuo tų, kurių siekiama Europoje. Tačiau pastaraisiais metais skiriamos didelės investicijos šalies ūkio pertvarkai ir vandens išteklių racionaliam naudojimui. Pasiekta nemaža pažanga.

Indija – tai kontrastų ir galingą praeities civilizaciją menantis kraštas. Mokslas valstybinėse mokyklose yra nemokamas. Tačiau sparčiai didėjant gyventojų, valstybinės mokyklos nesugeba patenkinti visų norinčių ten mokytis poreikių. Kuriasi privačios mokyklos ir universitetai. Lovely Professional (LPU) – tai privatus universitetas. Nors studijos metams jame kainuoja apie 10 tūkst. eurų, čia mokosi daugiau kaip 30 tūkst. studentų. Per septyniolika gyvavimo metų šis universitetas išaugo į modernią aukštąją mokyklą. Atsirado universitetinis miestelis, iškilo studijų ir kiti infrastruktūros pastatai. Jame yra 10 fakultetų (vadinamų „mokyklomis“, angl. schools), kuriuose vykdomos studijos pagal 30 programų, atliekami moksliniai tyrimai. Absolventams suteikiami bakalauro, magistro ir mokslų daktaro laipsniai

Vizito Indijoje metu buvo įdomu aplankyti ir Delio universitetą. Šiandien jame yra 16 fakultetų, 80 kolegijų, dešimtys mokslo centrų, institutų ir ligoninių. Tai penktas pagal studentų skaičių šalies universitetas. Jame mokosi per 130 tūkst. studentų. Jo absolventai yra keli Nobelio premijos laureatai, nemažai garsių Indijos politikų ir visuomenės veikėjų, pasaulinio lygio mokslo, verslo, literatūros ir kino atstovų. Universitetas orientuotas į humanitarinių, socialinių, medicinos ir menų mokslų sritis, tačiau turi ir Technologijos mokslų fakultetą. Jo atstovai  supažindino su fakultete vykdomomis studijomis ir moksline veikla.

Apsilankymas Indijoje suteikė daug įdomios patirties. Indai mažai žino apie Lietuvą, tačiau labai suinteresuoti bendradarbiavimu. Tai skatina ieškoti naujų galimybių vykdyti bendrus projektus, keistis studentais ir doktorantais. Kelionės rezultatai suteikia optimizmo tokios veiklos perspektyvai.

Su konferencijos organizatore prof. Neeta Raj Sharma

 

Geros kokybės geriamas vanduo – didelė problema Indijoje

 

Delio miesto gatvėse

Komentuok


Fakultetai