Vamzdynų priežiūros metodai ir technika

2017-10-23
542

2017 m. spalio 24 d. Vandens išteklių inžinerijos institute lankėsi Jorg Schubert (Vivax-Metrotech (JAV) regiono pardavimų vadovas) bei Ričardas Razgaitis (UAB ”Hidora” pardavimų vadybininkas).

Apsilankymo metu buvo pravesta paskaita studentams apie inžinerinių tinklų priežiūros metodus bei pristatytos TV diagnostikos kameros.

Vienas iš šiuolaikinių vamzdynų apžiūros būdų yra televizinė diagnostika (naudojant telekameras). Šiam darbui naudojamos įvairios formos ir konstrukcijos kameros, kurių pagalba yra nustatoma vamzdyno būklė, apžiūrint vamzdyną iš vidaus. Ekrane matomas drenos vidus:  sujungimai, įtrūkimai, įvairios deformacijos, nuosėdos, šaknys ir pan.). Telekamerai judant vamzdžio ar drenos viduje, fiksuojamas nuvažiuotas atstumas, nuolydis. Rinkinį sudaro vandeniui atspari kamera su apšvietimu, didelės raiškos LCD monitorius, atminties kortelė vaizdo įrašymui, kabelis, maitinimo baterija, gali turėti klaviatūros bei mikrofono prievadą.  Nešiojamomis mini kameromis galima atlikti televizinę diagnostiką vamzdžiams nuo 30 mm.

 

Komentuok


Fakultetai